Slajd 1
Slajd 2
wypieki halloweenowe

Bajkowe pierniki – sposób na udane święta!

Uwielbiane przez na wszystkich Święta Bożego Narodzenia za pasem, dlatego w Cukierni Bajka już teraz zaczyna unosić się wyjątkowy aromat wigilijnych smakołyków. Zapraszamy szczególnie na nasze pierniki świąteczne, które od lat cieszą się niesłabnąca popularnością wśród warszawskich (i nie tylko) łasuchów!!

Nadaj swoim świętom słodyczy!

Historia pierników w Polsce sięga czasów średniowiecznych, kiedy to w naszym kraju zaczęły pojawiać się różnorodne przyprawy z dalekich krain. Ich nazwa związana jest z… korzennym smakiem i aromatem, który był trudny w sklasyfikowaniu dla ówczesnej ludności. Wypieki określano jako dość ostre albo po prostu… „pierne”.

A dlaczego spożywamy je właśnie w Święta Bożego Narodzenia? Zawdzięczamy to prawdopodobnie pewnemu Bartłomiejowi – na dwa dni przed wigilią odnalazł on w swojej piwniczce beczkę z wcześniej wyrobionym ciastem, po której otwarciu pomieszczenie wypełniły korzenno-miodowe aromaty. Postanowił on wykorzystać ciasto i upiec je. Nietrudno się domyślić, że zrobiło ono prawdziwą furorę, szczególnie wśród okolicznych dzieci…

Dzisiaj pierniki świąteczne to wypieki powszechnie znane, które ozdabiamy różnego rodzaju polewami i posypkami, a także urozmaicamy czekoladą, bakaliami czy marcepanem. W Cukierni Bajka specjalizujemy się w tego rodzaju wypiekach, stosując najlepszy, sprawdzony przepis oraz wyjątkowe składniki!

Zapraszamy do skosztowania i zamawiania naszych bajkowych pierników świątecznych, życząc jednocześnie zdrowych i… słodkich Świąt Bożego Narodzenia!

Szukaj

Zapisz
Ustawienia ciasteczek
Korzystamy z ciasteczek w celu zapewnienia jak najlepszego działania strony. W przypadku odmowy korzystania z ciasteczek strona może nie funkcjonować poprawnie.
Akceptuj wszystkie
Odrzuć wszystkie
Czytaj więcej
Analytics
Narzędzia używane do mierzenia efektywności strony internetowej i zrozumienia jej działania.
Google Analytics
Akceptuj
Odrzuć